Budoucnost bezpečnosti

Vynikající bezpečnost. Modely XF, XG a XG+ nové generace nabízí vynikající bezpečnost pro spolujezdce i ostatní účastníky silničního provozu. Velká okna, mimořádně nízko umístěné linie okenního pásu nebo například praktické obrubníkové okénko vytváří nový standard pro přímý výhled. A díky robustní konstrukci kabiny, prvotřídní ergonomii a chytrým funkcím pro ještě bezpečnější jízdu jsou vozidla DAF nové generace jedničkou v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Velké čelní sklo

Díky chytrému designu přední části modelů XF, XG a XG⁺ nové generace jsme byli schopni realizovat co nejnižší linie pásu pro čelní sklo i boční okna. Tyto úpravy zajišťují bezkonkurenční přímý výhled.

Nová boční zrcátka

Design a umístění zrcátek s dobře definovaným prostorem mezi jednotlivými zrcátky a také mezi zrcátky a úzkým sloupkem A přispívají k vynikajícímu přímému výhledu bez překážek.

DAF Digital Vision

Se systémem DAF Digital Vision (DDVS) můžete vyměnit hlavní a širokoúhlá zrcátka za zasouvací kamery namontované vysoko na kabině pro optimální výhled za každého počasí. Monitory jsou ergonomicky umístěny na levé a pravé straně interiéru kabiny a díky funkcím, jako je automatické sledování pohybujícího se objektu, mimořádně široký úhel pohledu a odmrazování, systém DDVS umožňuje bezpečné a snadné manévrování.

Obrubníkové okénko

V kombinaci se sklopným sedadlem spolujezdce nabízí volitelné obrubníkové okénko ničím nerušený výhled na osoby a objekty mimo vozidlo na straně spolujezdce. Toto boční okno dveří lze zcela otevřít a je první takové v tomto segmentu.

DAF Corner View

Systém DAF Corner View je volitelný doplněk, který nahrazuje boční a čelní zrcátka a který zdaleka překračuje zorné pole těchto běžných zrcátek. Představuje další důležitý prvek pro zvýšení bezpečnosti, zejména pro zranitelné účastníky silničního provozu. Displej systému DAF Corner View je namontován na sloupku A spolujezdce, tedy přesně na místě, kde byste ho očekávali.

Inteligentní rozhraní mezi člověkem a strojem

Centrální 12″ obrazovka s prvotřídním vzhledem může zobrazit nepřeberné množství užitečných informací. Z volantu se ovládají dvě volitelná témata, čtyři úrovně detailů a přizpůsobená nastavení.

Pokud jde o bezpečnost, filozofie společnosti DAF vždy byla: „Ruce na volantu, oči na silnici.“ Proto nová generace vozidel DAF nabízí prvotřídní ergonomii. Z volantu a pomocí páček na sloupku řízení se ovládají všechny funkce související s řízením a rovněž nabídka digitálního displeje, automatizovaná převodovka TraXon a funkce audiosystému a telefonu. Sekundární jízdní funkce se ovládají pomocí fyzických spínačů, které jsou logicky umístěny na přístrojové desce a snadno se používají. Tento přístup umožňuje řidiči plně se soustředit na silnici, což je výchozí bod pro optimální bezpečnost.

Robustní kabina, která neponechává nic náhodě

Nákladní vozidla DAF nové generace mají zcela novou a extrémně pevnou konstrukci kabiny, která chrání před nárazy na všech stranách.

 • Vpředu jsou integrované energii pohlcující nárazové boxy.
 • Nárazové zóny v zadní části kabiny chrání před pohybujícím se nákladem.
 • Systém kontrolované deformace sloupku řízení (CoDeS) společnosti DAF zajišťuje, že se volant bude pohybovat směrem od řidiče, například v případě nárazu do přívěsu zezadu.
 • Palubní deska obsahuje zóny absorbující nárazy, které chrání kolena řidiče.

Systém naprogramovaného posunu kabiny

Vozidla DAF XF, XG a XG+ nové generace jsou vybavena jedinečným a patentovaným systémem naprogramovaného posunu kabiny (ProCaDis) společnosti DAF, který umožňuje posunutí kabiny o 400 milimetrů na podvozku během čelního nárazu, pohlcuje energii a zabraňuje oddělení kabiny. V důsledku toho je zachována konstrukce kabiny, což maximalizuje prostor pro přežití cestujících ve vozidle.

Chytré funkce pro aktivní bezpečnost

Nákladní vozidla DAF nové generace také obsahují celou řadu funkcí, které maximalizují aktivní bezpečnost. Patří mezi ně brzdový asistent, systém varování při opuštění jízdního pruhu, světla nouzové brzdy a City Turn Assist. Přidali jsme také nové funkce, jako je elektronická parkovací brzda DAF pro chytré ovládání parkovací brzdy, nízkorychlostní brzda přívěsu pro bezpečné připojení a odpojení přívěsu a asistent parkovací brzdy poskytující další brzdnou sílu pro podporu řidiče v mnoha situacích.

 • Osvětlení LED v kabině
 • Automatická volba osvětlení
 • Adaptivní tempomat
 • Funkce varování před čelním nárazem
 • Pokročilý nouzový brzdný systém
 • City turn assist
 • Elektronická parkovací brzda DAF
 • Varování při opuštění jízdního pruhy
 • Nízkorychlostní brzda přívěsu
 • Asistent parkovací brzdy
 • Monitorování tlaku v pneumatikách
 • Řízení stability vozidla