Maziva DAF

V rámci snahy dosáhnout vyšší věrnosti zákazníka jsou maziva DAF nedílnou součástí nabídky originálních dílů DAF Genuine Parts.

Protože maziv DAF je široká řada, můžeme nabídnout maziva pro každý model motoru PACCAR.

Nabídka maziv DAF zahrnuje všechny typy motorových olejů, od vysoce výkonných po palivo šetřící; od minerálních po syntetické. Oleje pro hnací soustavy rovněž tvoří důležitou součást řady maziv DAF. Patří sem převodovkové oleje pro manuální a automatické převodovky a oleje pro diferenciály. Abychom představili celý program, je třeba zmínit také kompletní nabídku chladicích kapalin.

Všechna vybraná maziva DAF zajišťují pět klíčových funkcí nutných pro to, aby splňovaly vysoké standardy společnosti DAF a prošly schvalovacím procesem.

1. Mazání

Kovové části motorů se velmi rychle pohybují a jsou vyrobeny s extrémně přesnými tolerancemi. Proto je důležité řádné mazání.

2. Utěsnění

Přestože jsou tolerance mezi pístem a stěnou válce velmi přesné, je zde drobná mezera. Olej napomáhá utěsnit tuto mezeru a zachovat kompresní poměr a tím výkon motoru.

3. Chlazení

Méně známá, přesto však důležitá funkce, kterou olej zajišťuje, je přenos tepla. Přenáší teplo z teplejších částí motoru a odvádí jej při průchodu olejovým chladičem.

4. Čištění

Čistící prostředky obsažené v oleji napomáhají zabránit tvorbě usazenin na horkých površích. Motor je tak udržován čistý, zejména jeho písty, a zabraňuje se tím zaseknutí pístních kroužků.

5. Ochrana před rzí

Spalovacím procesem se v motoru vytváří kyseliny, které mohou způsobovat rez a korozi. Olej obsahuje speciální prostředky, které neutralizují tyto kyseliny a zabraňují vzniku rzi a koroze.