Alternativní paliva a hnací soustavy

Celosvětové emise CO2 a lokální kvalita vzduchu – to jsou problémy, jejichž důsledky pociťuje každý z nás. Včetně společnosti DAF. Z toho důvodu vyvíjíme a testujeme nové i stávající technologie na silnicích, abychom dosáhli ještě ekologičtější silniční přepravy s vyšší mírou udržitelnosti. Jedna věc je jistá: každá přepravní aplikace vyžaduje vlastní přístup.

 • Techonologie ekologického vznětového motoru

  Techonologie ekologického vznětového motoruI přes pokrok v oblasti alternativních technologií, jako je hybridní elektrický pohon, plně elektrická a vodíková řešení, zůstane vznětový motor v dohledné budoucnosti primární hnací soustavou pro užitková vozidla. Momentálně neexistuje žádný stejně efektivní, úsporný a spolehlivý typ motoru.


  Další informace
 • Hybridní elektrická vozidla

  Hybridní elektrická vozidlaHEV neboli Hybridní elektrická vozidla – kombinují to nejlepší z obou světů: plně elektrický pohon v městských oblastech a technologie ekologického vznětového motoru na všech ostatních místech. Společnost DAF testuje tuto velmi slibnou technologii, která má velkou výhodu v podobě schopnosti přizpůsobit se téměř jakékoli situaci.


  Další informace
 • Elektrická vozidla s akumulátorem

  Elektrická vozidla s akumulátoremPřipraveno na budoucnost. Stále více evropských obcí oznamuje, že v budoucnu budou centra měst přístupná pouze vozidlům s nulovými emisemi, což z plně elektrických vozidel činí důležitou alternativu. Plně elektrická řešení také nabízejí odvětví přepravy příležitost sehrát svou úlohu při řešení problémů globálního oteplování a kvality místního ovzduší.


  Další informace
 • Vodík

  VodíkSpolečnosti DAF vyznává filozofii, že a cestě k dekarbonizaci silniční dopravy je nutné prozkoumat kompletní sadu technologií. Kromě řešení využívajících elektrické akumulátory, která již dnes nabízíme, a hybridních nákladních vozidel, která se právě vyvíjejí, se vodíková technologie může stát velmi zajímavou možností pro budoucnost.


  Další informace

Více technologií

Společnost DAF a její mateřská společnost PACCAR zkoumají mnoho cest, které povedou od ekologického k trvale udržitelnému řešení: elektrický pohon, hybridní pohon a výhledově také vodíkový pohon. Zároveň se spalovací motor již nyní vyznačuje velmi ekologickými vlastnostmi a v budoucnu bude nevyhnutelně ještě ekologičtější a lépe trvale udržitelný díky příchodu paliv nové generace.

Když města rozhodnou, že do centra smí pouze vozidla, která nevypouštějí žádné emise, je aktuálně jedinou dostupnou možností plně elektrická hnací soustava.

Pokud má však nákladní vozidlo ujet velké vzdálenosti a zároveň jezdit s „nulovými emisemi“ v městských oblastech, vstupuje do hry kombinace vznětového motoru a elektrického pohonu: hybrid.

Elektrická hnací soustava nicméně ještě není možná v případě dálkové nákladní dopravy, protože má omezený dojezd. Z toho důvodu je moderní a efektivní vznětový motor nadále nejlepší volbou pro současnost i blízkou budoucnost.

Drivelines