DAF XB nové generace

Nákladní vozidlo stvořené do městaSeznamte se s novým členem naší rodiny: Model DAF XB nové generace. Naše nové, robustní a univerzální nákladní vozidlo. Ať už potřebujete nákladní vozidlo pro distribuci v městských oblastech, pro speciální městské aplikace, jako je vozidlo pro svoz odpadu nebo dokonce staveniště ve městě, nový model DAF XB je váš spolehlivý spolupracovník. A pokud hledáte vozidlo s nízkým hlukem a bez emisí pro použití ve městě, nadchne vás verze XB Electric.

 • Model XBC pro stavební aplikace

  Model XBC pro stavební aplikaceVedle řady XB pro silniční aplikace představuje společnost DAF také řadu XBC, která vyniká v náročných podmínkách – například v segmentu stavebnictví. Model XBC má podvozek o hmotnosti 19 tun a vyznačuje se vysokou světlou výškou 255 milimetrů, velkým nájezdovým úhlem 25 stupňů, ocelovou přední deskou chladiče, která chrání prostor motoru, a robustním ocelovým nárazníkem v lávově šedé barvě.


  Další informace
 • Vysoký výkon vznětového motoru

  Vysoký výkon vznětového motoruNová řada DAF XB je k dispozici se čtyřválcovými motory PACCAR PX-5 o objemu 4,5 litru a šestiválcovými motory PACCAR PX-7 o objemu 6,7 litru s výkony od 124 kW (170 k) do 227 kW (310 k). Moderní a zároveň výkonné motory vyvíjejí maximální točivý moment při nízkých otáčkách motoru, což podporuje snížení otáček a nejlepší úsporu paliva ve své třídě. Motory PACCAR PX-5 a PX-7 jsou připraveny pro použití HVO, což snižuje emise CO2 až o 90 % („od zdroje ke kolu“).


  Další informace
 • Nepřekonatelná bezpečnost

  Nepřekonatelná bezpečnostNové vozidlo DAF XB se dodává sadou pokročilých asistenčních systémů pro nejvyšší úroveň bezpečnosti a pohodlí řidiče ve své třídě.


  Další informace

Extrémně hbitý

Řídit nový model XB je radost. Díky prostornému, ale kompaktnímu designu kabiny, jedinečné ovladatelnosti a malému poloměru otáčení je nový distribuční model od společnosti DAF mimořádně hbitý, což je v hustých městských oblastech nadmíru důležité.

Bezkonkurenční pohodlí řidiče

Všechny kabiny modelu DAF XB mají dokonale umístěné vstupní schůdky, dveře se širokým otevíráním a nízkou polohu kabiny pro vynikající přístupnost. Pohodlná sedadla jsou vybavena stejným měkce tkaným čalouněním jako vozidla DAF XD, XF, XG and XG+. Model XB nové generace s nimi sdílí také vysokou úroveň výbavy a povrchových úprav, nový volant a atraktivní 12palcový digitální displej na přístrojové desce.

Vynikající přímý výhled

Vynikající přímý výhled je možný díky nízkému posazení kabiny, velkému čelnímu sklu a bočním oknům a jejich nízkým okenním pásům. Volitelně je k dispozici okno s výhledem na obrubník pro nerušený výhled na ostatní účastníky silničního provozu na straně spolujezdce. Štíhlý design nových zrcátek přináší dokonalou kombinaci přímého a nepřímého výhledu.

Vynikající vstřícnost vůči výrobcům nástaveb

Podvozek řady XB vybaven novým schématem elektrického systému pro vynikající přívětivost vůči výrobcům nástaveb. Nově jsou dostupná předem definovaná uspořádání podvozku s přemístěnými palivovými nádržemi, výfukovými systémy, akumulátory a vzduchojemy, jež jsou speciálně určena pro čisticí vozy a sklápěče.

Nejvyšší užitečná zatížení

Nízká pohotovostní hmotnost vede k nejvyšším užitečným zatížením a zajišťuje optimální návratnost na kilometr. Nejlepší efektivity vozidla ve své třídě je dosaženo také prostřednictvím široké řady rozvorů (až 6,9 metru) a délek podvozku, což umožňuje použít nástavby dlouhé více než 9 metrů. To zajišťuje možnost výběru nejvhodnější konfigurace vozidla pro danou práci.