DAF XFC a XDC nové generace

Optimalizováno pro nejlepší výkon v terénu. S cílem optimálně splnit specifické požadavky provozovatelů ve stavebnictví jsou vozidla DAF XDC a XFC pro speciální a stavební aplikace k dispozici s jednoduchým nebo dvojitým pohonem a jsou navržena pro nejnáročnější práce v drsných podmínkách. Vozidla XDC nové generace s motorem PACCAR MX-11 o zdvihovém objemu 10,8 litru a XFC s motorem PACCAR MX-11 o zdvihovém objemu 10,8 litru a PACCAR MX-13 o zdvihovém objemu 12,9 litru nabízejí vysoké užitečné zatížení díky nízké pohotovostní hmotnosti. Robustní nákladní vozidla nabízejí velký nájezdový úhel a vysokou světlou výšku. Vyznačují se jedinečným vnějším designem s robustním nárazníkem a mřížkou a ocelovou ochrannou deskou chladiče. Automatizovaná převodovka TraXon je k dispozici s vyhrazeným softwarovým nastavením, které podporuje vynikající jízdní vlastnosti na silnici i v terénu.

Domíchávač betonu

Domíchávač DAF XDC/XFC nové generace kombinuje lehký podvozek vozidla s robustní konstrukcí kabiny a poskytuje tak vysoké užitečné zatížení a maximální provozuschopnost. Optimalizované hnací soustavy navíc zajišťují nejplynulejší jízdu i v náročném terénu.

• Vynikající trakce v obtížném terénu
• Nízká hmotnost podvozku pro maximální užitečné zatížení
• Robustní třídílný ocelový nárazník

New-Generation-DAF-XF-concrete-mixer

Sklápěčka

Díky extrémně robustnímu podvozku, třídílnému nárazníku a výkonné hnací soustavě je model DAF XDC/XFC nové generace vhodný pro sklápěčky navržené tak, aby zvládly i ty nejnáročnější úkoly v jakémkoli terénu.

• Extrémně robustní
• Vynikající schopnosti v terénu
• Vysoké maximální užitečné zatížení

New-Generation-DAF-XF-tipper

Flexibilita vozidel DAF nové generace

Kromě vozidel DAF XDC a XDC rozšířila společnost DAF své portfolio produktů se 2, 3 a 4 nápravami a připravila tak cestu k použití vozidla DAF nové generace pro každou aplikaci ve stavebnictví. Robustní třídílný ocelový nárazník je k dispozici také ve všech ostatních konfiguracích vozidla, volitelně v barvě nástavby, aby bylo možné optimalizovat aplikace, při nichž je vozidlo využíváno v oblastech s vysokými obrubníky a dalšími překážkami.

Hákový zvedák 

Modely DAF XD/XF nové generace se systémem hákového zvedáku jsou vybaveny robustním třídílným nárazníkem a podvozkem. Výkonné hnací soustavy zajišťují optimální využitelnost a provozuschopnost vozidla v jakémkoli prostředí nebo situaci.

• Vysoké užitečné zatížení
• Robustní a stabilní podvozek
• Vynikající ovladatelnost v terénu

New-Generation-DAF-XD-hooklift

Valník s nakládacím ramenem

Valníky s nakládacím ramenem DAF XD/XF nové generace jsou ideální pro dodávky stavebních materiálů na prostorově omezená místa na staveništi, nabízejí maximální manévrovatelnost a robustní podvozek pro vyšší užitečné zatížení. Nakládací rameno je navrženo tak, aby bylo velmi univerzální a lze je umístit za kabinu, na zadní část podvozku nebo vytvořit vlastní řešení šité na míru.

• Dodává se s přední nápravou se jmenovitým výkonem 10T.
• Extrémně malý poloměr otáčení
• Robustní třídílný ocelový nárazník

New-Generation-DAF-XD-flatbed

Provedení konstrukce

Modely XDC i XFC jsou navrženy speciálně pro terénní a stavební aplikace a jsou vybaveny robustním třídílným ocelovým nárazníkem, ochranou chladiče, integrovanými mlhovými světly a vyšší světlou výškou. Robustní design přední části pak ještě více zdůrazňuje odolnost těchto vozidel. Tento praktický přístup k provozu v náročných podmínkách se také vztahuje na interiér s vysoce odolnými vinylovými povrchy a přípravou pro spínače výrobce nástaveb s pevným zapojením, které po dokončení prací na nástavbě zajišťují prvotřídní pocit v interiéru.

Velká světlá výška a velký nájezdový úhel

Třídílný ocelový nárazník

Ochrana chladiče

Proužky mřížky chladiče

Otočný schůdek (volitelný)

Vynikající vstřícnost vůči výrobcům nástaveb

Pro efektivní montáž nástaveb jsou vozidla DAF nové generace k dispozici s kompletní řadou modulů pro upevnění nástavby z výroby. V zájmu vstřícnosti vůči výrobcům nástaveb lze vozidla specifikovat také s rozsáhlou řadou výkonných PTO motoru, převodovky a setrvačníku. Uspořádání součástí podvozku, jako jsou systém EAS, skříň akumulátoru, nádrže kapaliny AdBlue® a palivové nádrže, je flexibilní a nabízí optimální efektivitu. Vozidla nové generace navíc nabízejí širokou škálu možností ovládání vybavení z kabiny, buď analogovými prostředky, nebo prostřednictvím sběrnice CAN pomocí spínačů MUX.

Technologie plug & play 

Se zavedením řady vozidel nové generace posílila společnost DAF spolupráci s výrobci nástaveb v celé Evropě. Výsledkem je jednoduchý proces, kde můžete dosáhnout požadované specifikace pouhým jedním kliknutím. To zajišťuje nejen dobrou kompatibilitu mezi podvozkem a nástavbou, ale také umožňuje integraci softwaru, která zjednodušuje sdílení dat a komunikaci mezi servisním dealerem DAF, výrobcem nástavby a vámi jako zákazníkem. Plná interakce s nástavbou prostřednictvím ovládacích prvků na přístrojové desce a široké škály informačních symbolů na našem digitálním displeji – to vše společně zajišťuje zjednodušený proces a garantované dodání vašeho perfektního vozidla DAF.