DAF XB Electric nové generace

Společnost DAF rozšiřuje nabídku produktů „s nulovými emisemi“ o novou řadu DAF XB Electric. Volba modelu XB Electric je správnou volbou pro další omezení emisí uhlíku. Model DAF XB Electric obsahuje nejlepší pohodlí řidiče ve své třídě, jízdní vlastnosti, účinnost a bezpečnostní funkce jako verze XB se vznětovým motorem. Nový model DAF XB Electric je dokonale vhodný pro udržitelnou distribuci v rámci města a regionu. Vedle verzí 16 a 19 tun je k dispozici verze 12 tun se 17,5” koly; k dispozici je pouze jeden nástupní schůdek. Rozvory začínají od 4,2 metru.


Dokonale vhodné pro udržitelnou distribuci v rámci města a regionu

Společnost DAF rozšiřuje nabídku produktů „s nulovými emisemi“ o novou řadu DAF XB Electric. Volba modelu XB Electric je správnou volbou pro další omezení emisí uhlíku. Model DAF XB Electric obsahuje nejlepší pohodlí řidiče ve své třídě, jízdní vlastnosti, účinnost a bezpečnostní funkce jako verze XB se vznětovým motorem.  Nový model DAF XB Electric je dokonale vhodný pro udržitelnou distribuci v rámci města a regionu. Vedle verzí 16 a 19 tun je k dispozici verze 12 tun se 17,5” koly; k dispozici je pouze jeden nástupní schůdek. Rozvory začínají od 4,2 metru.

DAF XB Electric

Dojezd až 350 kilometrů

Elektromotor modelu XB Electric poskytuje jmenovitý výkon 120 nebo 190 kW v závislosti na specifikaci a jmenovitý točivý moment 950 Nm a 1 850 Nm (špičkový 2 600 Nm a 3 500 Nm). Pro nejnižší možný dopad na životní prostředí a nejvyšší odolnost používá společnost DAF vysokoenergetické akumulátory s lithium-fosfátem železa (LFP – lithium ferro fosfát), bez obsahu kobaltu a hořčíku a s hrubým obsahem energie 141 kWh až 282 kWh. Díky tomu má model XB Electric dojezd až 350 mimořádně tichých kilometrů s ‘nulovými emisem’. To je více než dostatečné pro potřeby provozovatelů městské distribuční přepravy.

Rychlé a pomalé nabíjení

Speciální vlastností nového vozidla DAF XB Electric je ‘kombinovaný systém nabíjení’. Systém umožňuje nabíjení vozidla prostřednictvím běžné elektrické sítě a je ideální, když se vozidlo na konci dne vrátí na domácí základnu. Rychlé nabíjení akumulátorů (650 V DC, 150 kW) z 20 % na 80 % zabere pouze 40 až 70 minut v závislosti na specifikaci.

Pomůžeme vám nastartovat vaši plně elektrickou budoucnost

Společnost DAF vás může provést přechodem na dopravu s nulovými emisemi. Můžeme vám doporučit a dodat optimální konfiguraci nákladního vozidla a strategii nabíjení pro vaši firmu. Naše rozsáhlá síť servisních dealerů navíc nabízí zařízení, odborné rady a speciální školicí program pro řidiče, který vám zajistí maximální využití potenciálu vašeho elektrifikovaného provozu.

Extrémně hbitý

Řídit nový model XB Electric je radost. Díky prostornému, ale kompaktnímu designu kabiny, jedinečné ovladatelnosti a malému poloměru otáčení je nový distribuční model od společnosti DAF mimořádně hbitý, což je v hustých městských oblastech nadmíru důležité.

Bezkonkurenční pohodlí řidiče

Všechny kabiny modelu DAF XB mají dokonale umístěné vstupní schůdky, dveře se širokým otevíráním a nízkou polohu kabiny pro vynikající přístupnost. Pohodlná sedadla jsou vybavena stejným měkce tkaným čalouněním jako vozidla DAF XD, XF, XG and XG+. Model XB nové generace s nimi sdílí také vysokou úroveň výbavy a povrchových úprav, nový volant a atraktivní 12palcový digitální displej na přístrojové desce.

Vynikající přímý výhled

Vynikající přímý výhled je možný díky nízkému posazení kabiny, velkému čelnímu sklu a bočním oknům a jejich nízkým okenním pásům. Volitelně je k dispozici okno s výhledem na obrubník pro nerušený výhled na ostatní účastníky silničního provozu na straně spolujezdce. Štíhlý design nových zrcátek přináší dokonalou kombinaci přímého a nepřímého výhledu.