Společnost DAF zavádí celou řadu vylepšených bezpečnostních funkcí

All new ADAS features as standard

Společnost DAF Trucks dále zlepšuje bezpečnost a pohodlí pro řidiče, díky přidání kompletní sady nových pokročilých asistenčních systémů (ADAS) přímo z výroby. Tyto nové systémy budou od ledna 2024 součástí standardní výbavy všech modelů DAF XB, XD, XF, XG a XG+.

Pokročilý nouzový brzdový systém (AEBS) poslední generace je vybaven radarem i kamerou, které signalizují přítomnost zranitelných účastníků silničního provozu před vozidlem. Další radar se stará o novou funkci Asistent rozjezdu a detekuje a varuje řidiče před jakýmikoli zranitelnými účastníky silničního provozu, když vozidlo jede nízkou rychlostí. Záznam údajů událostí zaznamenává obraz a data, když je aktivována výstraha brzdy AEBS a funkce DAF Asistent odbočení & otáčení vás upozorní v případě, že se v mrtvém úhlu vozidla (včetně celé délky k zadní části přívěsu) nacházejí chodci, cyklisté nebo vozidla.

Navíc bude mít každé vozidlo DAF nové generace funkci Rozpoznávání rychlostních limitů, která informuje řidiče o aktuálních rychlostních limitech a výstrahách v případě překročení rychlosti, zatímco Systém varování před opuštěním jízdního pruhu pomáhá zabránit nebezpečným situacím varováním před potenciálně neúmyslným přejetím do jiného jízdního pruhu.

Nová zadní kamera ukazuje na displeji v kabině, co se děje v zadní části vozidla. Asistent dálkových světel (volitelná funkce) automaticky ztlumí dálková světla, když se blíží nebo se před vámi objeví jiná vozidla. Funkce signalizace nouzového zastavení, která je převzata z předchozích modelů vozidel DAF, upozorní ostatní účastníky silničního provozu blikajícími výstražnými světly, když vozidlo silně zpomalí.

Kromě toho jsou zavedeny nové funkce, které dále zvyšují bezpečnost řidiče. Nová funkce DAF Detekce ospalosti vyhodnocuje bdělost řidiče a varuje, když je potřeba přestávka, zatímco je k dispozici příprava pro funkci Alkoholového zámku – příprava usnadní instalaci zařízení, které ověří negativní výsledek testu na požití alkoholu před spuštěním motoru.

Patrick Dean, člen představenstva a hlavní inženýr společnosti DAF, uvedl: „Společnost DAF je na špici jak v oblasti pasivních, tak aktivních bezpečnostních systémů. Bezkonkurenční přímý a nepřímý výhled, vynikající pevnost kabiny a špičková ergonomie se nyní spojily s kompletní sadou nových pokročilých asistenčních systémů pro řidiče, které dále posilují naši vedoucí pozici v oblasti bezpečnosti. Je to nejen nesmírně důležitá položka pro majitele a řidiče naší řady modelů DAF nové generace, ale také přínos pro bezpečnost všech ostatních účastníků silničního provozu. S novými technologiemi, které se budou od ledna součástí standardní výbavy, bezpochyby stanovujeme nový standard bezpečnosti v našem odvětví.“

16.10.2023, Eindhoven | DAF Trucks N.V.