Společnost DAF předvádí vozidla Construction nové generace na veletrhu Bauma

Nové modely XDC a XFC mají společnou DNA s držiteli titulu „International Truck of the Year“.

Společnost DAF vystavuje svá stavební vozidla nové generace na akci Bauma, největším světovém veletrhu pro stavebnictví, která se koná v Mnichově v Německu od 24. do 30. října. Nové modely DAF XDC a XFC mají společnou DNA s vozidly, která jsou držiteli titulu „International Trucks of the Year 2023 a 2022“ a zavádějí nové standardy efektivity, bezpečnosti a pohodlí řidiče.

Nové modely DAF XDC a XFC pro aplikace ve stavebnictví

 • Konfigurace se dvěma, třemi a čtyřmi nápravami
 • Robustní provedení s masivní mřížkou a třídílným ocelovým nárazníkem
 • Vynikající nájezdový úhel a velká světlá výška
 • Ideální základ pro sklápěče, domíchávače betonu a hákové nosiče kontejnerů

Nový standard efektivity

 • Nové motory PACCAR MX-11 a MX-13 o výkonu až 390 kW / 530 k.
 • Nová automatizovaná převodovka TraXon
  • Software pro jízdu v terénu
  • Nová softwarová funkce „uvolnění při uvíznutí“ pro lepší výkon v terénu
 • Nová funkce „deaktivace systému ASR“
 • Výjimečná vstřícnost vůči výrobcům nástaveb

Nový standard bezpečnosti

 • Kombinace mimořádně nízké spodní linie oken, obrubníkového okénka a přístrojové desky Vision umožňuje maximální přímý výhled
 • Digitální kamerové systémy DAF Digital Vision a DAF Corner View zajišťují jedinečný nepřímý výhled

Nový standard v oblasti pohodlí řidiče

 • Vynikající přístupnost kabiny a jedinečné rozsahy nastavení sedadel a volantu
 • Skvělé jízdní vlastnosti a ovladatelnost

Spolupráce s předními výrobci nástaveb pro nejrychlejší dostupnost vozidel

Vynikající nabídka pro stavební aplikace Vozidla DAF XDC a XFC určená pro segment stavebnictví mají společnou DNA s držiteli řady ocenění – modely DAF XD, XF, XG a XG⁺ nové generace, které obdržely titul „International Truck of the Year“ již dva roky za sebou.

Modely XDC a XFC jsou vybaveny 2, 3 a 4 nápravami a jsou k dispozici s pohonem jedné nebo dvou náprav. Jak model XDC, tak XFC jsou speciálně navrženy pro nejnáročnější práce v drsných podmínkách.

Modely DAF XDC a XFC nabízejí velký nájezdový úhel 25o a velkou světlou výšku 33 až 39 cm v závislosti na specifikaci. Nákladní vozidla DAF pro stavebnictví mají robustní design s masivním třídílným ocelovým nárazníkem, mřížkou s černými pruhy a ocelovou ochrannou deskou chladiče ve standardní výbavě. Obě vozidla představují ideální základ pro sklápěčky, domíchávače betonu, hákové nosiče kontejnerů a další specializované nástavby.

Nový standard efektivity Modely XDC a XFC nové generace jsou obdobně jako jejich sourozenci poháněny novými motory PACCAR MX-11 a MX-13 s výkonem až 390 kW/530 k.

Všechna vozidla DAF Construction určená pro segment stavebnictví jsou standardně vybavena automatizovanou převodovkou TraXon, která obsahuje speciální terénní režim pro optimální řazení v náročném terénu. Řazení rychlostních stupňů je extrémně rychlé a probíhá při vysokých otáčkách motoru pro udržení hybnosti v těžkém nebo kopcovitém terénu. Modely XDC a XFC navíc nabízejí automatický výběr rozjezdového převodového stupně. Novinkou jsou funkce „vypnutí systému ASR“ a „uvolnění při uvíznutí“ pro rozjezd na kluzkém povrchu a pro usnadnění rychlého rozhoupání, které pomáhá vyprostit vozidlo v extrémně náročných podmínkách.

Výjimečná vstřícnost vůči výrobcům nástaveb je podporována vysoce flexibilním uspořádáním součástí podvozku, jako je systém EAS (systém dodatečné úpravy výfukových plynů), skříň akumulátoru a vzduchojemy a také dostupnost celé řady PTO, modulů příslušenství nástavby a konektorů.

Nový standard bezpečnosti

Modely DAF XDC a XFC nové generace se vyznačují velkým čelním sklem a bočními okny s mimořádně nízkými spodními liniemi, které jsou oceňovány u všech modelů DAF nové generace a které přináší nejlepší přímý výhled ve své třídě. Volitelně je k dispozici obrubníkové okénko, které v kombinaci se sklopným sedadlem spolujezdce nabízí nerušený výhled na chodce a cyklisty vedle vozidla na straně spolujezdce. K vynikajícímu přímému výhledu přispívá také nová „přístrojová deska Vision“, která je směrem k čelnímu sklu snížena na straně spolujezdce a dodává se standardně v modelu XDC i XFC.

Pro nejlepší nepřímý výhled ve své třídě lze model DAF XD nové generace vybavit kamerovým systémem DAF Digital Vision, který nahrazuje hlavní a širokoúhlá zrcátka. Vynikající systém DAF Corner View nabízí maximální výhled na prostor kolem A-sloupku kabiny na straně spolujezdce v rozsahu nejméně 285 stupňů.

K zajištění vynikající bezpečnosti přispívá také výhradně LED vnější osvětlení, které je standardem u všech verzí XDC a XFC.

Nový standard v oblasti pohodlí řidiče Prvotřídní pohodlí řidiče začíná vynikající přístupností kabiny díky dobře umístěným schůdkům a volantu, který lze přesunout do svislé parkovací polohy. K dispozici jsou nebývalé rozsahy nastavení sedadel a volantu, stejně jako rozlehlá kabina s vynikajícím úložným prostorem. Kabina Day Cab se standardně dodává s rozšířeným vnitřním prostorem. Pohodlné třetí sedadlo nebo velká chladnička jsou k dispozici jako volitelná možnost z výroby.

Nové modely XDC a XFC sdílejí nápadnou přístrojovou desku s ostatními modely řady nové generace, včetně plně digitálních přístrojových panelů. Vynikající jízdní vlastnosti a ovladatelnost těží ze zcela nového designu přední části podvozku a nového odpružení kabiny.

Spolupráce s předními výrobci nástaveb Na veletrhu Bauma společnost DAF názorně ilustruje svou spolupráci s předními výrobci nástaveb. Jejím cílem je zajistit nejvyšší kvalitu, efektivitu a nejrychlejší dostupnost vozidel. Předem optimálně specifikované kombinace vozidlo-nástavba také urychlují proces objednávání, což umožňuje připravit první kompletně sestavená vozidla k dodání v prvním čtvrtletí roku 2023.

Popisek fotografie Společnost DAF představuje novou řadu stavebních vozidel na veletrhu Bauma – největším světovém veletrhu pro stavebnictví.

DAF Trucks N.V. – dceřiná společnost společnosti PACCAR Inc, globální technologické společnosti, která konstruuje a vyrábí lehká, středně těžká a těžká nákladní vozidla. Společnost DAF vyrábí kompletní řadu tahačů a nákladních vozidel a dokáže nabídnout správné vozidlo pro každou přepravní aplikaci. Společnost DAF patří také ke špičce v oblasti služeb k produktům. Nabízí například smlouvy na opravy a údržbu MultiSupport, finanční služby od společnosti PACCAR Financial a prvotřídní služby v oblasti dodávek náhradních dílů od společnosti PACCAR Parts.

Eindhoven, XX. října 2022