Budoucnost pohodlí pro řidiče

Vynikající pohodlí pro řidiče. Využili jsme každou příležitost k zlepšením, od hnací soustavy po odpružení, od interiéru kabiny po sedadla a lůžka, abychom řidičům poskytli špičkové pohodlí. Výsledkem je nejplynulejší jízda na trhu v kombinaci s nejlepším prostředím pro řízení, práci a odpočinek. Vozidla DAF nové generace představují začátek nové éry v oblasti pohodlí řidičů.

Snadný přístup

Prémiové pohodlí začíná vynikající přístupností. Úhly otevírání dveří jsou velké a dokonce i vozidla nejvyšší řady XG a XG⁺ mají pouze tři promyšleně umístěné vstupní schůdky. Zábradlí jsou umístěna logicky a navíc pro snadné nastupování a vystupování lze volant upevnit do parkovací polohy.

Působivý prostor interiéru

Každý, kdo vstoupí do krásné kabiny nákladních vozidel DAF nové generace, bude ohromen obrovskou prostorností. Ve všech modelech je více než dost místa pro vzpřímený postoj a vlajková loď XG⁺ dokonce stanovuje nový standard v oblasti objemu a pohodlí kabiny.

Jedinečný rozsah nastavení sedadel a sloupku řízení

Po usazení řidiči jistě ocení největší sedadlo a nejlepší nastavení volantu na trhu. Jako příklad lze uvést, že volant má obrovský rozsah nastavení, od horizontálního po typ úhlu, které najdeme v osobních vozech. Každý řidič tak může najít ideální polohu pro dokonale pohodlnou jízdu.

Otočné sedadlo

Pro větší pohodlí se volitelné otočné sedadlo u modelů XG a XG⁺ otáčí až o 110°, což řidiči umožňuje odpočívat v pohodlí po dlouhém dni na silnici.

Sklopná sedačka spolujezdce

Všechna vozidla DAF nové generace jsou standardně vybavena sklopným sedadlem spolujezdce. Tím se zvyšuje volnost pohybu v kabině. Volitelně lze opěrku hlavy sedadla spolujezdce chytře sklopit, aby vznikl stolek, který lze prakticky používat z lůžka.

Nové ovládání klimatizace

Pro vynikající pohodlí jsou vozidla DAF XF, XG a XG⁺ nové generace standardně vybavena automatickým systémem regulace teploty nebo volitelně plně automatickým systémem klimatizace. Novinkou je plně integrovaná parkovací klimatizace, která je k dispozici u modelu XG⁺ pro automatické chlazení nebo vytápění interiéru kabiny i v době, kdy je motor vypnutý.

Možnost konfigurace podle osobních preferencí 

Na přístrojové desce zaujme 12palcový plně digitální displej, který zobrazuje všechny informace související s vozidlem na první pohled. Řidič si může snadno zvolit moderní klasický design a množství prezentovaných informací pomocí otočného voliče na volantu. Centrální displej si každý řidič může nakonfigurovat podle osobních preferencí a vkusu a poskytuje tak všem prostor pro přizpůsobení.

Volitelný přídavný 10palcový displej se nachází vpravo od volantu a nabízí zrcadlení telefonu, informační a zábavní systém, navigaci a další funkce. Systém DAF Infotainment je k dispozici ve třech různých variantách: Standardní, luxusní a exkluzivní, které poskytují stále kvalitnější úrovně digitálního rádia, streamovací služby, navigaci, pohledy kamer, služby DAF Connect a aplikace třetích stran. Možnost konfigurace systému DAF Infotainment podle osobních preferencí pomáhá vytvořit dokonalé prostředí pro řidiče.

Mimořádně pohodlný prostor lůžka

Po dlouhém dni na cestě si řidič potřebuje v noci pořádně odpočinout, takže jsme udělali vše pro to, aby byl prostor lůžka maximálně příjemný.

Vynikající jízdní vlastnosti

Díky vysokému točivému momentu při nízkých otáčkách poskytují motory PACCAR MX-11 a MX-13 vynikající jízdní vlastnosti. Kromě toho automatizovaná převodovka TraXon nejnovější generace výrazně usnadňuje manévrování.

Plynulejší než kdy dříve

Větší délka kabiny využívá novou konstrukci předního podvozku s vyšší torzní tuhostí a nižší hmotností, což přispívá k výjimečnému pohodlí řidiče. To je také podporováno novým odpružením kabiny s novou konstrukcí tlumiče a odpružením zadní nápravy s novou geometrií. Nákladní vozidla DAF nové generace nabízejí vynikající jízdní vlastnosti a ovladatelnost.

Tiché, velmi tiché

K jedinečnému pohodlí vozidel nové generace výrazně přispívají mimořádně nízké úrovně hluku, vibrací a tvrdosti v interiéru. V této oblasti také modely XF, XG a XG+ stanovují nový průmyslový standard.