Vozidlo DAF LF Electric dodané u příležitosti jubilea Van Goghova muzea

Společnost DAF darovala distribuční nákladní vozidlo LF Electric Van Goghovu muzeu v Amsterdamu, které v roce 2023 slaví 50. výročí založení. Elektrické vozidlo DAF slouží k přepravě předmětů z Van Goghova muzea do škol a komunit po celém Nizozemsku.

Van Goghovo muzeum přiláká každý rok přes 1,5 milionu návštěvníků z celého světa a bylo oficiálně otevřeno 2. června 1973. Své 50. výročí oslaví řadou speciálních výstav a slavnostních aktivit.

„Vincentovy obrazy dodávají barvu našim životům,“ říká Emilie Gordenker, generální ředitelka Van Goghova muzea. „Jeho umění a život jsou inspirací pro mnoho lidí. Mezi námi je stále spousta Vincentů – lidí, kteří ostatní inspirují svým talentem nebo nadšením. Jsou to lidé, kteří podporují ostatní za všech okolností, i v nesnázích. Bylo předloženo mnoho vynikajících nominací a porota vybrala padesát vítězů speciální limitované edice reprodukcí, které rozdáváme.“

DAF LF Electric

Van Goghovo muzeum používá vozidlo DAF LF Electric k distribuci speciálních edic Van Goghova muzea, což jsou vysoce kvalitní 3D reprodukce uměleckých děl, i k dalším propagačním aktivitám. Barevné provedení nástavby vozidla zobrazuje část světově proslulého Van Goghova obrazu Slunečnice a nástavba je uvnitř skvěle vybavená, aby mohla přivítat vítěze, kteří obdrží své speciální vydání obrazu od Van Goghova muzea v perfektním prostředí.

„Jsme hrdí na to, že spolupracujeme s Van Goghovým muzeem“

Společnost DAF je přední společností v oblasti řešení pro udržitelnou silniční dopravu,“ dodává Harald Seidel, prezident společnosti DAF Trucks. „Našim zákazníkům nabízíme kompletní sadu nejmodernějších elektrických vozidel a poskytujeme jim prvotřídní nejlepší poradenství a služby, včetně nabíjecích stanic PACCAR a školení řidičů na míru. Společnost DAF umožňuje svým zákazníkům používat řešení přepravy s nulovými emisemi v mnoha různých aplikacích, včetně regionální přepravy, místní distribuce a svozu odpadu.“ 

pondělí 5. června 2023 Eindhoven DAF Trucks N.V.