Společnost DAF Trucks vstupuje na malajsijský trh

Společnost DAF Trucks N.V. uzavřela se společností Truck World Auto Assembly (T.W.A.A) ve městě Port Klang v Malajsii dohodu týkající se prodeje, marketingu a servisních činností společnosti DAF Trucks v Malajsii. Společnost DAF Trucks tak rozšířila svou přítomnost na Dálném východě a navázala na úspěch na Tchaj-wanu, v Indonésii, Singapuru a Hongkongu. Společnost Malaysia Airlines objednala prvních šest vozidel DAF CF65.

 V Malajsii jezdí více než tisíc použitých vozidel DAF s pravostranným řízením, importovaných společností T.W.A.A. z Velké Británie. Malajsijský dovozce chce nyní uspokojit poptávku po nových vozidlech DAF.

„Společnost DAF má v Malajsii velmi dobrou pověst,“ říká Goh Tiong Guan, generální ředitel společnosti T.W.A.A. „Spokojenost zákazníků je na bezkonkurenční úrovni. Vozidla DAF jsou známá svojí kvalitou, spolehlivostí a nízkou spotřebou paliva. V celkových nákladech na provoz vozidla tak máme před konkurencí jasný náskok.“

Společnost DAF zahájí v Malajsii prodej tří verzí populární řady CF: 2nápravového podvozku CF65 s 6,7litrovým motorem PACCAR GR a dvou 3nápravových tahačů CF85 s jednou nebo dvěma poháněnými nápravami a 12,9litrovým motorem PACCAR MX.

„Ambice nám nechybí,“ říká Goh Tiong Guan. „Velikost malajsijského trhu je přibližně 3500 vozidel. Předpokládáme, že v blízké budoucnosti se dostaneme minimálně na 600 nových vozidel ročně.“

 

V Eindhovenu 7. května 2015