Řada CF s motorem PX-7 je nyní doplněna o třínápravové podvozky

Společnost DAF nyní nabízí také vozidla řady CF Euro 6 s motorem PACCAR PX-7 v několika podvozkových variantách se třemi nápravami. Tyto modely spojují výhody vysokého užitečného zatížení a hospodárnosti šestiválcového 6,7litrového motoru.

 Řada CF s motorem PACCAR PX-7 byla rozšířena o nový model vybavený 7,5tunovou vlečenou nápravou s jednoduchou montáží za zadní 13tunovou nápravou. To zvyšuje užitečné zatížení na téměř 19 tun a umožňuje dosáhnout celkové hmotnosti až 32 tun. K dispozici je také několik variant vybavených vlečenou nápravou s dvoumontáží pro náročnější aplikace a vyšší zatížení.

Nové modely s vlečenou zadní nápravou jsou ideální pro městský a regionální provoz, jako je například přeprava potravin, chlazeného zboží a hospodářských zvířat.

Perfektní ovladatelnost

Pro aplikace, u kterých je vyžadována výborná řiditelnost a vyšší užitečné zatížení, společnost DAF nyní doplnila řadu CF s motorem PACCAR PX-7 o model s řízenou vlečenou zadní nápravou (7,5 tun). Tato verze je ideální, pokud je od vozidla vyžadováno časté manévrování na omezeném prostoru.

Pro všechny nové modely s vlečenou zadní nápravou je možné vybrat jednu ze tří možných kabin – denní bez lůžka, nazvanou Day Cab, spací s jedním lůžkem, známou pod označením Sleeper Cab, a prostornou s jedním nebo dvěma lůžky, nabízející maximální komfort a pojmenovanou Space Cab.

Motory PACCAR PX-7 se zdvihovým objemem 6,7 litru

Nové podvozkové varianty řady CF jsou vybaveny 6,7litrovým šestiválcem PACCAR PX-7, který poskytuje výkony 208 kW/283 k nebo 231 kW/314 k. Tyto motory jsou standardně spojeny s manuální devítistupňovou převodovkou nebo na přání zákazníka s automatizovanou dvanáctistupňovou převodovkou AS Tronic. Nové modely s motory PX-7 doplňují řadu vícenápravových podvozků řady CF s motory PACCAR MX-11 a PACCAR MX-13 (10,8 litru, resp. 12,9 litru). Výroba nových modelů s motorem PX-7 bude zahájena začátkem listopadu, ale je možné je objednávat již nyní u všech dealerů DAF.

 

Eindhoven 16. července 2015