Nové motory PACCAR PX a převodovky PowerLine – Nové vysoce účinné hnací soustavy pro oblíbenou řadu DAF LF

Společnost DAF Trucks představuje zcela novou nabídku hnacích soustav pro svou oblíbenou řadu LF. Nové motory PACCAR PX-5 a PX-7 v kombinaci s novými automatickými 8stupňovými převodovkami PowerLine pomáhají dosáhnout až o 7 % nižší spotřebu paliva ve srovnání s již tak velmi účinnými modely.

Model DAF LF je dokonalé distribuční vozidlo, jak pro provozovatele, tak pro řidiče. Spojuje v sobě nejnižší provozní náklady, vysoká užitečná zatížení, vynikající spolehlivost a nejlepší manévrovatelnost ve své třídě s vynikajícím pohodlím, ergonomií a jízdními vlastnostmi.

Nové, vysoce efektivní hnací soustavy Motor PACCAR PX-5 o objemu 4,5 litru s 4 válci a motor PACCAR PX-7 o objemu 6,7 litru se 6 válci byly zcela přepracovány. Oba nejmodernější motory se vyznačují novým lehkým, ale mimořádně silným blokem z litiny s červíkovitým grafitem (CGI) a litinovou hlavou válců, novými písty s nízkým třením, novými vysoce účinnými kompresory a novým turbodmychadlem s rozvodem výfukových plynů.

Kompletní rozsah výkonů motoru Nové motory PACCAR PX pro řadu DAF LF jsou k dispozici v 7 jmenovitých výstupních výkonech, aby optimálně splňovaly požadavky zákazníků.

Motor PACCAR PX-5 o objemu 4,5 litru má výkon od 124 kW (170 k) do 153 kW (210 k) a motor PACCAR PX-7 o objemu 6,7 litru má výkon od 167 kW (230 k) do 227 kW (310 k). Motory vyvíjejí maximální točivý moment při ještě nižších otáčkách motoru, což podporuje snižování otáček a tím i vynikající spotřebu paliva.

Automatické převodovky PowerLine Součástí nové hnací soustavy DAF LF je nová, 8stupňová plně automatická převodovka PowerLine, která nabízí optimální rozložení převodových stupňů. Automatické řazení bez přerušení točivého momentu umožňuje plynulé řazení převodových stupňů a rychlou odezvu škrticí klapky, což přináší vynikající komfort a jízdní vlastnosti. Nové převodovky navíc poskytují vynikající manévrovatelnost při nízkých rychlostech, o kterou se stará funkce „výzva k pohybu“ po uvolnění brzdového pedálu.

Pro řadu DAF LF budou k dispozici 6stupňové a 9stupňové manuální převodovky zatímco plně automatické převodovky Allison budou nadále dostupné pro speciální aplikace, jako je svoz odpadu a požární vozidla.

Účinnost spotřeby paliva Nové motory PACCAR PX-5 a PX-7 a převodovky PowerLine – v kombinaci s optimalizovanými poměry zadní nápravy – vedou k úspoře paliva až o 7 % v závislosti na aplikaci, což ještě vylepšuje vynikající obchodní nabídku řady DAF LF v segmentu distribuce.

Popisek fotografie V distribuční třídě přinášejí nové hnací soustavy řady DAF LF vyšší úroveň efektivity, ovladatelnosti a pohodlí řidiče.

Společnost DAF Trucks N.V. – dceřiná společnost PACCAR Inc, globální technologické společnosti, která navrhuje a vyrábí lehká, středně těžká a těžká nákladní vozidla. Společnost DAF vyrábí kompletní řadu tahačů a nákladních vozidel a dokáže nabídnout správné vozidlo pro každou přepravní aplikaci. Společnost DAF patří také ke špičce v oblasti služeb. Nabízí například smlouvy na opravy a údržbu MultiSupport, finanční služby od společnosti PACCAR Financial a prvotřídní služby v oblasti dodávek náhradních dílů od společnosti PACCAR Parts.

V Eindhovenu, XX. září 2022