Poháněcí soustava

Rozvážková přeprava, to jsou především na míru přizpůsobená řešení. Právě proto společnost DAF nabízí nový model LF s jedinečnou řadou motorů, převodovek a poměrů zadních náprav, abyste získali to nejvhodnější vozidlo pro svou práci.

Dokonalá poháněcí soustava

Ať bude vaše volba jakákoli, nejvyšší úroveň spolehlivosti, vynikající výkon, nízké emise a bezkonkurenční pohodlí pro řidiče jsou nedílnou součástí každé verze nového modelu LF.

Výkonné motory

Nový model LF nabízí široký výběr motorů. Jedná se o výkonný, 4,5litrový motor PACCAR PX-5 a 6,7litrový šestiválcový motor PACCAR PX-7. Díky novému softwaru a optimalizovanému řízení výměny tepla a vzduchu došlo ke zvýšení maximálního točivého momentu a spouštění při nižších otáčkách u obou motorů.

Vyšší poměry zadní nápravy

Díky využití nových rychlejších převodových poměrů zadní nápravy až do 3,31:1 jsou otáčky motoru při cestovní rychlosti sníženy o 150 až 200 ot./min. V kombinaci s inovacemi motoru přináší tato optimalizace poháněcí soustavy úspory paliva až o 6 %, zatímco pohodlí řidiče je dále vylepšeno díky nižší hlučnosti motoru.

Úsporný a tichý

Motory PX splňují nejnovější emisní normy a mohou se pochlubit doposud nejnižšími hodnotami emisí. A co více: díky svému kompaktnímu provedení s různými součástmi integrovanými do bloku motoru a hlavy válců jsou motory také pozoruhodně tiché, což zvyšuje pohodlí řidiče.

Vysoce výkonné převodovky

Nový model LF se za účelem maximální efektivity dodává se širokým výběrem manuálních, automatizovaných a automatických převodovek s 5, 6, 9 a 12 stupni. Pro nejvýkonnější verze nového modelu LF je nyní dostupná také automatizovaná převodovka Allison.