DAF LF Electric

Připraveno na budoucnost. Stále více evropských obcí oznamuje, že vnitřní městské oblasti budou v budoucnu přístupné pouze vozidlům s nulovými emisemi – což z plně elektrických vozidel činí významnou možnost, jak tyto požadavky splnit. Plně elektrická řešení také nabízejí odvětví přepravy příležitost podílet se na řešení problémů globálního oteplování a kvality místního ovzduší.

Ideální vozidlo pro distribuci s nulovými emisemi

Ideální vozidlo pro distribuci s nulovými emisemi

Díky snadnému přístupu do kabiny, bezkonkurenční ovladatelnosti a nízké pohotovostní hmotnosti pro vysoké užitečné zatížení je vozidlo DAF LF ideální pro rozvoz zboží nebo pro profesionální použití. Řada LF Electric nabízí všechny tyto vlastnosti, nulové emise a téměř tichou jízdu. Není těžké zjistit, proč je řada DAF LF tak úspěšná. Zajišťuje optimální komfort a praktičnost pro řidiče, kteří musejí často nastupovat a vystupovat z vozidla nebo musejí manipulovat s přepravními dokumenty. Model je zkonstruován speciálně pro městské aplikace a má prostornou, ale kompaktní kabinu, která nabízí vynikající jízdní vlastnosti a dobrou jízdní polohu.

Kompatibilní se síťovým napětím

Model LF Electric má kombinovaný systém nabíjení. Je vybaven vestavěným nabíjením, což znamená, že jej lze připojit k třífázovému zdroji elektrického napájení a nabíjet přes noc.— To je ideální pro případ, kdy se vozidlo na konci dne vrátí na svou domácí základnu. Akumulátory lze nabít z 20 % na 80 % za 6,5 hodiny a z 0 % na 100 % za 12 hodin.

Dojezd 280 kilometrů

19tunový model LF Electric má elektrický motor 260 kW (špičkový výkon 370 kW), který je napájen akumulátorem 282 kWh (efektivní výkon 252 kWh). Výsledkem je vynikající výkon, a co je ještě důležitější, dojezd až 280 kilometrů.’To je v této třídě jedinečné!

Opravdu rychlé nabíjení

K dispozici je také rychlé nabíjení. Tato funkce vyžaduje instalaci stejnosměrné nabíječky (650 V DC, 150 kW) ve vašich prostorách, což umožňuje nabít akumulátory z 20 % na 80 % za pouhou jednu hodinu a z 0 % na 80 % za pouhé dvě hodiny. Tím se maximalizuje provozní doba vašeho vozidla LF Electric.

Chytré e-PTO

Společnost DAF může podle potřeby dodat vozidlo LF Electric vybavené e-PTO pro pohon přídavných zařízení a nástavby. To eliminuje potřebu samostatného zdroje napájení a umožňuje používat elektricky poháněné chladicí zařízení a zařízení pro svoz odpadu, takže– vaše vozidlo bude kompletně a zcela bez emisí CO2.

Vysoké užitečné zatížení

Vozidlo LF Electric je k dispozici jako vozidlo s podvozkem s rozvorem 5,30 m nebo 5,85 m; má celkovou hmotnost 19 tun a přípustnou hmotnost nástavby a užitečného zatížení 11,7 tuny, což je dostatečné pro většinu distribučních aplikací.