Elektrická vozidla s akumulátorem

Připraveno na budoucnost. Stále více evropských obcí oznamuje, že vnitřní městské oblasti budou v budoucnu přístupné pouze vozidlům s nulovými emisemi – což z plně elektrických vozidel činí významnou možnost, jak tyto požadavky splnit. Plně elektrická řešení také nabízejí odvětví přepravy příležitost podílet se na řešení problémů globálního oteplování a kvality místního ovzduší.

Společnost DAF dodává kompletní řešení

Společnost DAF je předním dodavatelem elektrických vozidel. Byli jsme jedním z prvních evropských výrobců nákladních vozidel, kteří úspěšně uvedli na trh plně elektrický nákladní vůz. Ve společnosti DAF je však elektrická jízda mnohem více než jen hledání správného nákladního vozidla pro konkrétní použití. Elektrická jízda také zahrnuje účinné nabíjecí systémy, robustní elektrické motory, možnosti elektrického vývodového hřídele (PTO) a další. Vše začíná rozsáhlým konzultačním procesem. Jeden z našich specialistů na elektrická vozidla vám pomocí pokročilých programů simulace tras ukáže, jak u vás bude používání elektrického vozidla vypadat v každodenní praxi: jakou podobu by mohly mít vaše trasy, plánování cest a správa vozového parku.

Osvědčená technologie

Je důležité mít na paměti, že technologie elektrických hnacích soustav byla důkladně testována. Společnost DAF dodává plně elektrická vozidla již několik let a získává stovky tisíc kilometrů praktických zkušeností. Vynikající kvalita a spolehlivost, kterou je společnost DAF proslulá, jsou také nedílnou našich elektrických vozidel.

Contargo Containerlogistiek Employee

Nabíjení v domácím depu

Pro rozvoz ve vnitřních městských oblastech jsou ideálním řešením elektrická vozidla. V noci se tato vozidla vracejí na svou domácí základnu, kde lze plně nabít akumulátory. Moderní akumulátory podporují geografickou oblast dojezdu, která je obvykle více než dostatečná pro jeden den běžného používání. Elektrická vozidla jsou také ideální pro kyvadlovou přepravu – průběžné přesouvání zboží mezi pevně danými místy. Akumulátory lze nabíjet, když je přívěs nebo nástavba nakládána nebo vykládána, což zvyšuje efektivitu přepravy.

Menší uhlíková stopa – méně emisí CO2

Při používání ekologické energie mohou elektrická vozidla také snížit dopad vašich přepravních operací na emise CO2 a rovněž vám mohou pomoci dosáhnout cílů udržitelnosti. Elektrické pohonné jednotky jsou navíc velmi tiché, což je ideální pro večerní nebo noční dodávky.

Čísla v první řadě

Je pravda, že elektrická vozidla jsou stále ještě dražší než jejich dieselové protějšky, ale stojí za to zjistit, jaké místní a národní pobídkové programy pro vás mohou být k dispozici. Je také důležité přezkoumat, jak můžete těžit z nižších nákladů na energii. Bez ohledu na to, jak elektrická vozidla vnímáte, v konečném důsledku vám poskytne neomezený přístup do zón s vysokou ochranou životního prostředí, a to jak nyní, tak i v budoucnu. Tichá vozidla s nulovými emisemi prokazují závazek vaší společnosti vůči ochraně životního prostředí. Navíc jsou dobré pro vaši firmu a dobré pro svět, ve kterém žijeme.

Model DAF CF Electric

Prodloužený e-dojezd

Plně elektrická jízda s dojezdem 200 kilometrů.

Pro větší objemy a hmotnosti

Vozidla řady DAF CF jsou známá jako univerzální vozidla a řada CF Electric je právě tak všestranná. Je k dispozici jako dvounápravový tahač a třínápravové nákladní vozidlo s podvozkem. Potřebujete nepřetržitě dodávat zboží do městských supermarketů? Zajistit svoz odpadu v obytné oblasti? Nebo nabídnout pravidelnou kyvadlovou dopravu mezi dvěma výrobními závody? Model CF Electric je ideální řešení.

Srdcem vozidla je elektrický motor o výkonu 210 kW (špičkový výkon 240 kW), který odebírá elektrický výkon z akumulátorového zdroje 315 kWh (efektivní výkon 350 kWh). Vysoký točivý moment dostupný při stojícím vozidle je působivý a vytváří jedinečný zážitek z jízdy.

DAF-CF-Electric-2020105

Dojezd 200 kilometrů

Pro vás jako provozovatele přepravy je zásadní maximální dojezd vozidla. S modelem CF Electric je to působivých 200 kilometrů. Díky inteligentnímu plánování cesty a průběžnému nabíjení akumulátoru během nakládky a vykládky můžete snadno nechat vozidlo CF Electric v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Mnoho dalších provozovatelů přepravy již model CF Electric zakoupilo a bez problémů najedou až 500 kilometrů za den nebo více. Pokud chcete nechat akumulátory zcela vybít, můžete je znovu nabít na plné nabití pomocí rychlonabíječky (250 kW / 400 A) za pouhých 75 minut.

Regenerace energie

Při brzdění elektrický motor funguje jako generátor, který vyrábí energii pro skladování v akumulátorech a současně zpomaluje vozidlo. Model CF Electric má tři úrovně regenerativního brzdění ovládané páčkou na sloupku řízení, podobně jako intardér v dieselovém vozidle. To přispívá k většímu dojezdu vozidla a snižuje opotřebení brzd.

Chytré e-PTO

Společnost DAF může podle potřeby dodat vozidlo CF Electric vybavené e-PTO pro pohon přídavných zařízení a nástavby. To eliminuje potřebu samostatného zdroje napájení a umožňuje používat elektricky poháněné chladicí zařízení a zařízení pro svoz odpadu, –takže vaše vozidlo bude kompletně a zcela bez emisí CO2.

DAF LF Electric

Ideální vozidlo pro distribuci s nulovými emisemi

Ideální vozidlo pro distribuci s nulovými emisemi

Díky snadnému přístupu do kabiny, bezkonkurenční ovladatelnosti a nízké pohotovostní hmotnosti pro vysoké užitečné zatížení je vozidlo DAF LF ideální pro rozvoz zboží nebo pro profesionální použití. Řada LF Electric nabízí všechny tyto vlastnosti, nulové emise a téměř tichou jízdu. Není těžké zjistit, proč je řada DAF LF tak úspěšná. Zajišťuje optimální komfort a praktičnost pro řidiče, kteří musejí často nastupovat a vystupovat z vozidla nebo musejí manipulovat s přepravními dokumenty. Model je zkonstruován speciálně pro městské aplikace a má prostornou, ale kompaktní kabinu, která nabízí vynikající jízdní vlastnosti a dobrou jízdní polohu.

Kompatibilní se síťovým napětím

Model LF Electric má kombinovaný systém nabíjení. Je vybaven vestavěným nabíjením, což znamená, že jej lze připojit k třífázovému zdroji elektrického napájení a nabíjet přes noc.— To je ideální pro případ, kdy se vozidlo na konci dne vrátí na svou domácí základnu. Akumulátory lze nabít z 20 % na 80 % za 6,5 hodiny a z 0 % na 100 % za 12 hodin.

Dojezd 280 kilometrů

19tunový model LF Electric má elektrický motor 260 kW (špičkový výkon 370 kW), který je napájen akumulátorem 282 kWh (efektivní výkon 252 kWh). Výsledkem je vynikající výkon, a co je ještě důležitější, dojezd až 280 kilometrů.’To je v této třídě jedinečné!

DAF-LF-Electric-small

Opravdu rychlé nabíjení

K dispozici je také rychlé nabíjení. Tato funkce vyžaduje instalaci stejnosměrné nabíječky (650 V DC, 150 kW) ve vašich prostorách, což umožňuje nabít akumulátory z 20 % na 80 % za pouhou jednu hodinu a z 0 % na 80 % za pouhé dvě hodiny. Tím se maximalizuje provozní doba vašeho vozidla LF Electric.

Chytré e-PTO

Společnost DAF může podle potřeby dodat vozidlo LF Electric vybavené e-PTO pro pohon přídavných zařízení a nástavby. To eliminuje potřebu samostatného zdroje napájení a umožňuje používat elektricky poháněné chladicí zařízení a zařízení pro svoz odpadu, takže– vaše vozidlo bude kompletně a zcela bez emisí CO2.

Vysoké užitečné zatížení

Vozidlo LF Electric je k dispozici jako vozidlo s podvozkem s rozvorem 5,30 m nebo 5,85 m; má celkovou hmotnost 19 tun a přípustnou hmotnost nástavby a užitečného zatížení 11,7 tuny, což je dostatečné pro většinu distribučních aplikací.